Hana Hubinková - jsem dula a provázím rodičky těhotenstvím a porodem.


Kdo je dula?

Dula je starý řecký název, který se dnes používá pro speciálně vyškolenou ženu, která poskytuje především psychickou podporu rodící ženě, ale poskytuje také potřebné informace během těhotenství a šestinedělí.

V minulosti bylo běžné, že rodičku při porodu doprovázely ženy (v některých částech světa se tento zvyk udržel dodnes). Kromě porodní báby to bývaly jinak blízké ženy – matka, sestra, přítelkyně apod.

Tuto tradici dnes znovuoživuji duly.

Dula vnímá porod jako jeden ze stěžejních okamžiků v životě ženy. Uvědomuje si, že způsob, jakým ženy rodí a děti přicházejí na svět se v budoucnu odráží na jejich sebevědomí, na jejich celoživotním vztahu k sobě a k dítěti, na dítěti samotném a v důsledku na celé společnosti.

Dula pracuje také s otcem a event. dalšími členy rodiny.

Partner bývá rodičce při porodu velkou a často nejsilnější oporou, ale i on prožívá porod jako velice silný citový zážitek a proto pro něj může být obtížné reagovat vždy s chladnou hlavou a vždy vědět , jak své ženě pomoci. Tuto pragmatickou, zklidňující a zároveň žensky empatickou roli může při porodu převzít dula.

Její služby jsou užitečné jak pro prvorodičky, tak pro matky, které přivádějí na svět druhé a další dítě. Služby duly často vyhledávají páry, které s průběhem prvního porodu nebyly spokojené a u dalšího to chtějí zkusit jinak.

Dula neposkytuje zdravotnické služby, nenahrazuje práci porodních asistentek a lékařů a nezasahuje do jejich kompetencí, ale naopak s nimi spolupracuje.


Kontakt

Chcete se mně na něco zeptat anebo využít mých služeb? Můžete mne kontaktovat:

Hana Hubinková

  • Hana Hubinková
  • dula, laktační poradkyně
  • tel. 605 209 107

© 2017 Dula-porod.cz