Hana Hubinková - jsem dula a provázím rodičky těhotenstvím a porodem.


Reference

O paní Hubinkové jsme poprvé slyšeli od kamarádky, které pomohla překonat náročné období po nepříliš povedeném porodu. Ani porod naší první holčičky neproběhl ideálně: byl nečekaně rychlý, v poslední fázi jsem zpanikařila a úplně ztratila kontrolu nad tím, co se se mnou děje. Tomu jsem se napříště chtěla vyhnout, a tak pro mě byl doprovod duly při druhém porodu přirozenou volbou. Oslovili jsme paní Hubinkovou a po několika telefonátech jsme se, asi měsíc před termínem porodu, osobně setkali. Ujasnili jsme si, co od sebe očekáváme a jaksi vlastně úspěšný porod představujeme. Na všem důležitém jsme se víceméně shodli, a pokud paní Hubinková měla jiný názor, rozhodně jej neprosazovala. Její přístup byl profesionální jak v poskytování informací, tak i při konzultacích jednotlivých otázek ohledně porodu, zároveň však velmi osobní, až vřelý. Její přítomnost u porodu pak naprosto naplnila naše očekávání, paní Hubinková byla prostě skvělá: upozaděná, ale zároveň vždy připravená povzbudit, anebo naopak uklidnit. Ocenili jsme i fakt, že nás doprovázela do porodnice, ve které dulynejsou zrovna vítány.

Chvíle, kdy přišla na svět naše druhá holčička, patří k těm nejkrásnějším v našem životě, a paní Hubinková na tom má velikou zásluhu.

Eva a Miloslav, rodiče Stelinky, Sofinky a Tea

Jak jsme rodili s Hankou…

Po šrámech na duši spojených s prvním porodem naší dcery, jsme se rozhodli vzít těhotenství a porod druhého dítěte spolu s manželem do svých rukou, na doporučení jsme si vybrali Porubskou porodnici, kterou jsem si jela prohlídnout a na nejasnosti se vyptala ochotné sestřičky a jako psychickou podporu jsme si vybrali dulu – Hanku.

Návštěvy Hanky v těhotenství mě postupně zbavovaly strachu z blížícího se porodu a pomalu, ale jistě ve mně sílilo přesvědčení, že společně vše zvládneme a že vše může mít zcela jiný průběh než v případě porodu první dcery! Nechtěla jsem se spoléhat na nikoho cizího a na jeho momentální psychické rozpoložení, tím mám na mysli náladu zdravotnického personálu.

A povedlo se…když se naše druhá dcera rozhodla přijít na svět, byli jsme s Hankou v telefonickém kontaktu a sbírali síly na její příchod. Pak jsme se setkali v porodnici, kde nás společně s ní a manželem "ubytovali" na porodním pokoji, kde jsme měli volné pole působnosti.

Přítomnost duly u porodu hodnotím jako nesmírně cennou pomoc průběhem celého porodu. Pro mě se Hanka stala přístavem, do kterého jsem se mohla kdykoli přichýlit a načerpat psychickou sílu a zejména tolik potřebný pocit bezpečí, že vše jde tak, jak má.

I přesto, že porod nedopadl zrovna podle porodního přání, stal se 16.prosinec 2012 dnem, na který vzpomínám vždy s úsměvem na tváři. Dodal mi obrovskou sílu a díky citlivé komunikaci s Hankou odblokoval v mém podvědomí zaseté zážitky z porodu prvního.

A výsledek i naše druhá dcera se narodila císařským řezem, pro nepostupující porod. Hned, jak okolnosti dovolily, Hanka mi dceru přiložila na břicho a ta se vyšplhala k prsu a na hodinu a půl se mi přisála. Bonding se vydařil. Pro srovnání, při prvním císařském řezu jsem po psychické depce začala kojit až třetí den. Jak málo stačí, pro zdárné prospívání dítěte.

Můj manžel hodnotí přítomnost Hanky velice kladně, díky ní měl pocit jistoty, neboť viděl a slyšel, že se mnou sdílí vše do takové hloubky, kterou i muž může jen stěží pochopit. Ryze chlapsky: "Skvělý výkon."

V současné době čekáme třetí dítě, již automaticky přijde na svět císařským řezem. My si příchod našeho dítěte hodláme pořádně užít spolu s manželem i Hankou a bonding mile ráda svěřím do jejich rukou.

Těhotenství a porod vnímám jako zásadní zkušenost ve svém životě a to, jak vše proběhne se nesmazatelně vepíše do duše každé ženy. Proto, kdo jen trochu váhá, zda si vzít k porodu dulu, můžeme Hanku jen doporučit! Protože opravdu záleží, jak přivedeme své děti na svět a Hanka se svým nasazením a přesvědčením je člověkem na pravém místě!

Manželé Dokoupilovi s dcerami.

Jak jsme rodili s Hankou…

Na dulu Hanku jsem dostala kontakt od jedné známé homeopatky. Chtěla jsem mít u porodu někoho známého, ke komu mohu mít důvěru a pomůže mi komunikovat s lékaři. Hanka mě doprovázela u porodu obou mých dětí, staršího syna a mladší dcery, obě děti byly v děloze polohou koncem pánevním (KP).

Po první schůzce jsem věděla ,že Hanka mě bude zcela jistě doprovázet k porodu. Při prvním těhotenství se synem, jsem Hance telefonovala, že mi ošetřující lékař sdělil ,že miminko je v děloze koncem pánevním, a mě jako prvorodičku nenechají rodit přirozenou cestou, ale císařským řezem. Mé zděšení z CS přešlo až po ujištění Hankou , že i KP je porodní poloha, jen ne tak obvyklá, ale i přesto je možné miminko porodit přirozenou cestou. Poradila mi obrátit se na pana primáře Mudr. Šimetku ve FN Ostrava, což byla dobrá volba . Po osobní schůzce a vyšetření Mudr. Šimetka konstatoval, že pravděpodobnost přirozeného porodu je velká a že do toho můžeme jít.

Před porodem jsme se s Hankou ještě několikrát navštívily, probraly jsme spolu na co si dát pozor, upřesnily porodní plán a hurá rodit. Nastal den D, s Hankou jsme byly na telefonu, každou změnu jsme spolu probraly. Tohle mi dodávalo jistotu, že vše probíhá tak jak má, byla jsem v pohodě. Po příjezdu do porodnice nás s manželem přesunuli na porodní pokoj. Klid, pohoda, příprava na porod, tak jak jsme si to s Hankou připravovaly v porodním plánu. Porod proběhl bez komplikací a hlavně přirozenou cestou! Narodil se nám krásný a zdravý chlapeček.

Při druhém těhotenství, kdy mi lékař sdělil,že je miminko v děloze opět KP jsem s úsměvem na rtech tuto skutečnost přijala.

Novinku jsem oznámila Hance, se kterou jsme byly již domluvené na druhém doprovodu k porodu. I druhé těhotenství proběhlo bez komplikací. A porod? Zážitek na celý život, úžasný pocit. Jsem ráda, že jsem Tě Hanko měla u obou porodů, ne že bych to nezvládla, ale s Tebou jsme věděli, že to zvládneme ve větším klidu a pohodě. Bylo to především o důvěře, porozumění, podpoře a radách, co mám dělat já a jak může pomoct manžel. Díky,díky,díky. A těšíme se na další tvůj doprovod……

Maminka s tátou,Vojta a Maruška

Jsem velmi ráda, že mě paní Hanka doprovázela u tří z mých čtyř porodů. Můj 1. porod byl lékařsky vedený a skončil císařským řezem, dodnes přesně nevím, proč se tak stalo. Cítila jsem se neinformovaná, osaměla a ztracená a to přesto, že se mnou byl v porodnici můj partner. Proto jsem se rozhodla k dalšímu porodu si přizvat dulu, paní Hanku.

Díky jejímu přístupu, psychické podpoře jak před porodem, tak při porodu se mi podařilo překonat strach, že to opět nezvládnu a skončí to opět císařsým řezem. Dodala mi jistotu, že jsem schopná přirozeně porodit a tak se i stalo. 2. porod proběhl klidně a přirozeně, bez lékařského zásahu. Jsem přesvědčená, že je to hlavně díky odborným znalostem, zkušenostem a osobnímu přístupu paní Hanky. Proto jsem u dalších 2 těhotenství neváhala a vždy využila jejich služeb. Doprovázela mě tedy celkem u 3 porodů, všechny proběhly přirozeně a klidně a na všechny velmi ráda vzpomínám.

Chtěla bych povzbudit všechny ženy, které měly 1. porod císařských řezem, aby se nenechaly ovlivnit negativními hláškami zdravotníků, že šance na další přirozený porod je malá. Vždy záleží na konkrétní situaci a atmosféře, v jaké porod probíhá. Já jsem po 1. císaři porodila přirozeně třikrát....

Irena, Opava

Paní Hanka Hubinková mě doprovázela při mém prvním porodu. Po celou dobu těhotenství a porodu mě velice podporovala, je úžasně milá a spolehlivá. Vše vysvětlí, probere s vámi, cítila jsem se tak jistější a klidnější. Pomohla mi lépe zvládnout porodní bolesti. Pokud budu rodit podruhé, chtěla bych, aby u porodu kromě manžela byla zase také paní Hanka :-)

Iva, Brušperk


Kontakt

Chcete se mně na něco zeptat anebo využít mých služeb? Můžete mne kontaktovat:

Hana Hubinková

  • Hana Hubinková
  • dula, laktační poradkyně
  • tel. 605 209 107

© 2017 Dula-porod.cz